Lille gjen pasuesin e Victor Osimhen

Futboll

Lille gjen pasuesin e Victor Osimhen

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 14:11
Jonathan David

Më në fund, pas shumë negociatash, Lille gjen pasuesin e Victor Osimhen.

“Bomberi” u shit te Napoli dhe tashmë drejtuesit prej kohësh po negocionin me Gentin për Jonathan David, për të cilin u arrit akordi për 27 mln euro bashkë me bonuse.

Sulmuesi kanadez ishte golashënuesi më i mire i sezonit të kaluar me 18 gola në 27 ndeshje dhe ishte zgjedhja e parë e klubit francez, i cili kaloi jo pak konkurentë për të arritur te firma për 5 sezone me talentin 20-vjeçar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat