Sanchez mund të mos luajë - Bota Sot
Sanchez mund të mos luajë

Futboll

Sanchez mund të mos luajë

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 18:02
Sanchez mund të mos luajë

Alexis Sanchez është në dyshime për ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Evropës, me klubin që ka konfirmuar se ai vuante nga një lëndim gjatë ndeshjes kundër Leverkuseni.

Inter mposhti 2:1 Bayer Leverkusenin për të kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, dhe Sanchez në këtë sfidë u inkuadrua në minutën e 64’, ndërsa në minutën e 90’, pati nevojë për ndërhyrje mjekësore.

Interi përdori llogarinë e tyre në Twitter për të konfirmuar lëndimin e Sanchez, dhe do të vlerësohet nëse ai do të jetë i gatshëm për sfidën e radhës.

Inter në gjysmëfinale e cila luhet më 17 gusht, do të takohet me fituesin e sfidës Shakhtar – Basel.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat