Gëzohen mediat serbe për Kosovë, ja arsyeja - Bota Sot
Gëzohen mediat serbe për Kosovë, ja arsyeja

Futboll

Gëzohen mediat serbe për Kosovë, ja arsyeja

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 19:40
Gëzohen mediat serbe për Kosovë, ja arsyeja

Mediumi serb “Informer.rs” ka reaguar pas vendimit të UEFA-s për ta anuluar ndeshjen mes Dritës dhe Linfieldit.

Ndeshja parashihej të zhvillohej në Nyon të Zvicrës, në “Colovray Stadium” nga ora 18:00 në pasditën e sotme dhe ishte e vlefshme për finalen e rundit preliminar të Ligës së Kampionëve.

Pas Dritës goditet edhe Gjilani, pesë futbollistë rezultojnë pozitivë me COVID-19

Por, për shkak të rasteve me COVID-19 te skuadra e Kosovës, ndeshja është anuluar nga autoritetet zvicerane të shëndetësisë.

Mediumi serb “Informer.rs” e ka komentuar vendimin në fjalë të UEFA-s, duke shkruar se pas rasteve pozitive me COVID-19, ndeshja u anulua.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat