Mourinho godet në merkato, bën afrimin e parë “low cost”

Futboll

Mourinho godet në merkato, bën afrimin e parë “low cost”

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 19:59
Jose Mourinho

Tottenhami ka zyrtarizuar afrimin e parë në merkaton e janarit. “Spursat” kanë blerë Pierre-Emile Højbjerg nga Southampton. 25-vjeçari ishte një dëshirë e trajnerit Jose Mourinho, pasi ka nevojë për përforcime në mesfushë.

Danezi ishte një lojtar kyç për Southampton në sezonin që lamë pas dhe tashmë bën hapin e madh në karrierë. Ekipi londinez pagoi 15 milionë euro në arkat e Southampton.

Një lëvizje e zgjuar nga trajneri Jose Mourinho.

Ky i fundit i njeh mirë cilësitë e lojtarit dhe tashmë duhet ta integrojë me grupin e tij të lojtarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat