Barça merr një lajm të mirë para çerekfinales me Bayern-in

Futboll

Barça merr një lajm të mirë para çerekfinales me Bayern-in

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 23:38
Quique Setien

Barcelona po përgatitet për Final Eight të Lisbonës, pas suksesit të marrë ndaj Napoli-t dhe kualifikimit në çerekfinalet e Champions League.

Sipas Marca-s, mes të grumbulluarve të Quique Setien për fushatën luzitane do të jetë edhe Ousmane Dembele.

Francezi, i cili vjen nga dëmtimi i radhës, po stërvitet me grupin pres disa ditësh dhe prania e tij në Lisbonë është pothuajse e sigurt.

Dembele ka luajtur shumë pak në këtë sezon 5 ndeshje në La Liga dhe 4 në Champions League.

Katalanasit do të luajën kundër Bayern Munich në çerekfinale, ndeshje që do të zhvillohet të premten e ardhshme në orën 21:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat