Kapiteni i Dritës reagon pas vendimit të UEFA-së - Bota Sot
Kapiteni i Dritës reagon pas vendimit të UEFA-së

Futboll

Kapiteni i Dritës reagon pas vendimit të UEFA-së

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 21:46
Kapiteni i Dritës reagon pas vendimit të UEFA-së

Kapiteni Ardian Limani ka reaguar pasi Drita konfirmoi zyrtarisht se është njoftuar nga shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA për fatin e ndeshjes ndaj Linfieldit.

Megjithatë, pas rasteve pozitive me COVID-19 te klubi gjilanas, autoritetet zvicerane në koordinim me UEFA-n anuluan ndeshjen.

Komisioni i Apelit në UEFA vendosi që ndeshja të anulohet përfundimisht dhe Linfieldit t'i takojë fitorja me rezultat zyrtar, 0:3.

Me anë të një postimi në rrjetin social, "Facebook", shkroi:

"Ne asnjëherë s’do të ndalemi duke ju bërë krenarë me sukseset tona! Asgjë nuk mund të na ndal ëndrrat! Shihemi në Europa League!".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat