Rashica po largohet...

Futboll

Rashica po largohet...

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 12:04
Rashica po largohet...

Milot Rashica është pranë kalimit te skuadra e Premierligës.

Rashica tashmë po i përgatit valixhet që të largohet nga Werderi drejtë një skuadre të re.

Nga shumë media botërore, raportohej se për kosovarin ishin të interesuara klubet si, AC Milan, Leipzigun dhe skuadrat nga Premierliga përfshirë Aston Villën.

E për këtë të fundit si duket gjërat janë afër, pasi gazetari Arlind Sadiku përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në “Facebook”, e ka bërë të ditur edhe skuadrën e re të Rashicës, që pritet të bëhet zyrtare brenda javës.

Postimi i plotë i Sadikut:

“Milot Rashica do te largohet nga Werder Bremen, me se largu deri ne fund te javes se ardhshme.

Para disa javesh ai kishte arritur marreveshje personale me Leipzigun por Werder Bremen nuk eshte i kenaqur me oferten. Kerkese zyrtare per sherbimet e Rashices kane bere Monaco, Aston Villa dhe Wolverhampton.

Sipas burimeve te mia, oferta e Aston Villes eshte me e leverdishmja per Werderin dhe ka shume mundesi qe Rashica te transferohet ne Premier League gjate javes se ardhshme”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat