Largohet për një ofertë 100 milionë euro

Futboll

Largohet për një ofertë 100 milionë euro

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 12:25
Largohet për një ofertë 100 milionë euro

Paulo Dybala mund të largohet nga Juventus.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Juventus do të konsiderojë shitjen e yllit argjentinas, nëse ndonjë skuadër ofron 100 milionë euro.

26 vjeçari ka kontribuar me 11 gola dhe 11 asistime në sezonin 2019/2020 në Serie A.

Por, gazeta thotë se ‘Zonja e Vjetër’ mendon të shesë argjentinasin këtë verë, por vetëm nëse marrin një ofertë prej 100 milionë euro.

Raporti pretendon se Premierligë është destinacioni i mundshëm për Dybala, i cili ishte në prag të largimit nga Torino.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat