Matuidi bëhet me skuadër të re - Bota Sot
Matuidi bëhet me skuadër të re

Futboll

Matuidi bëhet me skuadër të re

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 13:43
Matuidi bëhet me skuadër të re

Futbollisti i Juventusit, Blaise Matuidi, karrierën do ta vazhdojë në MLS, te skuadra e Inter Miamit.

Skuadra amerikane ka zyrtarizuar transferimin e mesfushorit francez.

“Mirë se vini te Inter Miami Blaise Matudi”, thuhet në njoftim.

Matuidi në tri vitet e fundit ka veshur fanellën e Juventusit në Serie A.

Gjatë karrierës së tij, Mautidi ka qenë edhe pjesë e PSG-së dhe St Etienne.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat