Gazetari italian jep lajmin për Vedat Muriqin - Bota Sot
Gazetari italian jep lajmin për Vedat Muriqin

Futboll

Gazetari italian jep lajmin për Vedat Muriqin

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 14:56
Gazetari jep lajmin për Vedat Muriqin

Gazetari më i besueshëm në botën e futbollit, Fabrizio Romano, ka raportuar se Lazio dhe Fenerbahce janë në bisedime të avancuara për Vedat Muriqin.

Sipas tij, 16 milionë euro do të paguajë Lazio tek Fenerbahce për Muriqin

Drejtori i Lazio-s, Igli Tare, siç duket ka pasur rol kyç në negociatat për ta bindur lojtarin të bashkohet me gjigantin nga Serie A.

Këtë e ka konfirmuar edhe gazetari turk i afërt me klubin e Fenerbahces, Sercan Hamzaoglu ku në rrjetin social Twitter ka njoftuar se Muriqi është gati ta veshë fanellën e Lazios.

“Oferta për Vedat Muriqin tani më është zyrtare. Vedati mund ta veshë fanellën e Lazios në çdo moment”, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat