Shakhtari synon Europa Leaguen - Bota Sot
Shakhtari synon Europa Leaguen

Futboll

Shakhtari synon Europa Leaguen

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 16:15
Shakhtari synon Europa Leaguen

Ish-trajneri i Interit dhe Shakhtar Donetskut, Mircea Lucescu, mendon që klubi urkainas mund ta fitojë Europa League në këtë edicion.

75-vjeçari momentalisht është në krye të Dinamo Kuevit, por kaloi 12 vjet në krye të Shakhtarit gjatë periudhës 2004-2016.

Lucescu, që ishte në krye të Interit për katër muaj në edicionin 1998/199, beson që Shakhtari mund t’i shkojë deri në fund .

Kujtojmë se Shakhtari dhe Interi do të lujanë ndaj njëri-tjetrit në gjysmëfinalen e këtij kopeticioni.

“Shakhtari është i vështirë për t’u mposhtur momentalisht, ata janë shumë të organizuar”, ka thënë Lucescu.

“Mendon se kjo skuadër mund ta fitojë trofeun”, shtoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat