Arrihet marrëveshja, Rodriguez kalon te Torino

Futboll

Arrihet marrëveshja, Rodriguez kalon te Torino

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 21:45
Ricardo Rodriguez

Torino ka siguruar marrëveshje me yllin e Milan.

Raportimet nga Italia bëjnë të ditur se Torino dhe Milan kanë arritur marrëveshje për mbrojtësin e majtë, Ricardo Rodriguez.

Thuhet se marrëveshja përfshinë 3 milionë euro, plus bonuse.

Kontrata do të nënshkruhet së shpejti, kur edhe pritet zyrtarizimi nga faqja zyrtare e skuadrës së Torinos.

Lojtari me kontratën e re do të përfitojë një pagë prej 1.5 milionë euro, plus bonuse.

Së fundmi, Rodriguez ka luajtur si i huazuar në Holandë, te skuadra e PSV.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat