Shqiponjat e Veleshtës nga jashtë stadiumit do ta mbështesin klubin e zemrës! - Bota Sot
Shqiponjat e Veleshtës nga jashtë stadiumit do ta mbështesin klubin e zemrës!

Futboll

Shqiponjat e Veleshtës nga jashtë stadiumit do ta mbështesin klubin e zemrës!

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 22:21
Shqiponjat e Veleshtës nga jashtë stadiumit do ta mbështesin klubin e zemrës!

Ëndrra e shumë veleshtarëve për të pasur një klub në Ligën e dytë është bërë realitet.  KF Veleshta pas dy dekada do të luaj në ligën e dytë-Perëndim dhe ky sukses u prit me entuziazëm të madh nga të gjithë veleshtarët, sidomos nga tifozët Shqiponjat e Veleshtës.

Me 22 gusht të këtij muaji Veleshta do të debutoj në këtë rang garash dhe sezonin e ri do ta luaj në fushë të vet kundër Kadinos nga Shkupi.

Grupi i tifozëve Shqiponjat e Veleshtës me padurim e presin ndeshjen e parë të klubit të tyre të zemrës.

Për shkak të pandemisë me Covid -19 nuk do të mund të jenë në tribuna për ta përkrahur ekipin e tyre, megjithatë ata po mendojnë që të gjejnë forma të tjera të mbështetjes dhe një prej tyre është përkrahja nga jashtë stadiumit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat