Arnold, “futbollist më i mirë i ri”

Futboll

Arnold, “futbollist më i mirë i ri”

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 13:34
Arnold , “futbollist më i mirë i ri”

Trent Aleksander-Arnold është fitues i çmimit “futbollisti i ri, më i mirë i vit” në Premier Ligë.

Mbrojtësi I djathtë I Liverpullit u rreshtua në të gjitha 38 ndeshjet në Premier Ligë, duke prodhuar 4 gola dhe 13 asiste, një rekord për sa i përket pozitës së mbrojtësit në Premier Ligë.

Pas Aleksander Arnold u rreshtuan: Xhek Grillish (Aston Villa), Mejson Grinvud, Entoni Marsijal dhe Markus Rashford (Man. Junajted), Kristian Pulishiq, Mejson Maunt (Çellsi) dhe Henderson (Shefilld Junajted).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat