Klubi italian konfirmon një rast pozitiv me Covid-19

Futboll

Klubi italian konfirmon një rast pozitiv me Covid-19

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 16:05
Klubi italian konfirmon një rast pozitiv me Covid-19

Ka të programuar një ndeshje me 16 gusht, klubi italian konfirmon një rast pozitiv me Covid-19.

Vetëm disa ditë para finales së Play Off kundër Spezias, klubi i Frosinones ka lajmëruar se një pjesëtar i stafit ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Në deklaratën e lëshuar nga ekipi i Serisë B, konfirmohet se një nga anëtarët e stafit të trajnerit Alesandro Nesta ka dalë pozitiv me koronavirus.

Personi i infektuar është izoluar menjëherë sipas protokollit shëndetësor dhe skuadra do testohet vazhdimisht. Frosinone do përballet me Spezian në play off.

Ndeshja e parë është vendosur të luhet me datë 16 gusht, ndërsa takimi i kthimit me datë 20 gusht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat