Barcelona – Bayern Munich, formacionet zyrtare të super ndeshjes çerekfinale në Ligën e Kampionëve

Futboll

Barcelona – Bayern Munich, formacionet zyrtare të super ndeshjes çerekfinale në Ligën e Kampionëve

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 20:22
Tanimë dy trajnerët, Quique Setien dhe Hansi Flick kanë publikuar edhe formacionet zyrtare të kësaj sfide.

Barcelona dhe Bayern dy skuadrat e mëdha që do të përballen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Dy gjigantët evropian duan një biletë për në gjysmëfinale dhe pritet të zhvillojnë një ndeshje të zjarrtë në Estadio da Luz.

Dueli i sotëm padyshim që është më interesanti në këtë fazë të garave, teksa fituesi i kësaj ndeshje do të luaj në gjysmëfinale me fituesin e përballjes Manchester City – Lyon.

Tanimë dy trajnerët, Quique Setien dhe Hansi Flick kanë publikuar edhe formacionet zyrtare të kësaj sfide.

Formacionet zyrtare:

Barcelona: Ter Stegen, Semedo, Pique, Lenglet, Alba, Busquets, Roberto, de Jong, Vidal, Suarez, Messi.

Bayern Munich: Neuer, Kimmich, Boateng, Alaba, Davies, Goretzka, Thiago, Perisic, Muller, Gnabry, Lewandowski.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat