Merret vendimi në Barcelonë - Bota Sot
Merret vendimi në Barcelonë

Futboll

Merret vendimi në Barcelonë

Më: 15 gusht 2020 Në ora: 14:05
Merret vendimi në Barcelonë

Barcelona është e vendosur të shkarkojë drejtorin sportiv Eric Abidal, duke filluar një planifikim të ri të menaxhimit sportiv të klubit.

Detajet i ka zbuluar e përditshmja Sport, që pretendon se pozicioni i francezit në klub është më së keq dhe se ai tashmë është pushuar nga puna, pas humbjes 8-2 ndaj Bayern Munich.

Pas tij nga puna pritet të pushohet edhe Quique Setien dhe kjo mund të ndodh pas takimit të hënën, ku klubi ka një mbledhje të jashtëzakonshëm të bordit pas humbjes në Ligën e Kampionëve.

Pozicioni i ish-mbrojtësit ishte vështirësuar kur kishte kritikuar yllin e ekipit, Lionel Messin, pas shkarkimit të Ernesto Valverdes.

Abidal ka qenë në klub që nga viti 2018 si drejtues, ndërsa vendimi më i madh i tij ishte shkarkimi i Ernesto Valverdes.

Antoine Griezmann dhe Frenkie de Jong janë dy blerjet e tij më të madha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat