Zvicra e nderon Granit Xhakën. e pabesueshme me çka

Futboll

Zvicra e nderon Granit Xhakën. e pabesueshme me çka

Më: 3 shtator 2020 Në ora: 14:09
Zvicra e nderon Granit Xhakën. e pabesueshme me çka

Futbollisti shqiptar me pasaportë zvicerane, Granit Xhaka, edhe zyrtarisht është emëruar kapiten i  Kombëtares së Zvicrës.

Zvicra do të luajë me Ukrainën derisa Xhaka këtë ndeshje do ta udhëheqë si kapiten i helvetikëve.

“Jam tejet krenar që jam në gjendje ta përfaqësojë vendin tim. Veçanërisht si kapiten. Ëndrra më e madhe m'u bë realitet”, ka thënë Xhaka.

Të kujtojmë se pas pensionimit të Stephan Lichtsteiner, shiriti i kapitenit për disa ndeshje iu besua Xherdan Shaqirit, ndërsa tash kjo ka kaluar te shqiptari tjetër Granit Xhaka.

Graniti i ka 82 paraqitje për ekipin e Zvicrës deri tani, si dhe ka shënuar 12 gola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat