Kosova nuk di për humbje në Ligën e Kombeve

Futboll

Kosova nuk di për humbje në Ligën e Kombeve

Më: 3 shtator 2020 Në ora: 14:19
Foto Ilustrim

Kombëtarja e Kosovës sot (e enjte) nis sezonin e dytë në Ligën e Kombeve.

‘Dardanët’ kanë kujtime të mira nga kjo ligë, pasi në edicionin e parë u shpallën kampion në Ligën D.

Të drejtuar nga Bernard Challandes, Kosova në Ligën D, në gjashtë ndeshje, kishte arritur katër fitore dy barazime.

Kosova kishte mposhtur Maltën dy herë, Ishujt Faroe dhe Azerbajxhanin nga një herë.

Barazimet kishin ardhur nga Azerbajxhan (0-0) dhe Ishujt Faroe (1-1).

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat