I biri e dërgon në gjyq, Eto’o nuk i paguan detyrimet si prind - Bota Sot
I biri e dërgon në gjyq, Eto’o nuk i paguan detyrimet si prind

Futboll

I biri e dërgon në gjyq, Eto’o nuk i paguan detyrimet si prind

Më: 16 shtator 2020 Në ora: 00:45
Samuel Eto’o 

Samuel Eto’o do të përballet me njërin prej fëmijëve të tij në gjyq.

Ish-ylli i futbollit botëror është denoncuar nga i biri Marian se nuk ka paguar asnjë detyrim prindëror ndaj tij (ushqim, studime. etj).

I biri i fituesit të 3 Ligave të Kampion;ve i është bashkuar ekipit të të rinjve të Real Oviedos dhe pretendon se babai i tij i detyrohet të paguajë 20 mijë euro.

Prej vitesh Eto’o nuk ka pranuar të bisedojë dhe të ndihmojë të birin që pas ndarjes nga e ëma e tij.

Problemet jashtë futbollit e kanë shoqëruar ish-sulmuesin e Barcelonës dhe Interit teksa ka 8 fëmijë nga 3 lidhje të ndryshme. Ndaj vajzës së tij Erika, e cila lindi nga lidhja e tij me një kamariere nga Kepi i Gjelbër, duhet të paguajë detyrimin prindëror, të cilin e ka anashkaluar. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat