Kosova sfidohet nga Estonia

Futboll

Kosova sfidohet nga Estonia

Më: 18 shtator 2020 Në ora: 11:00
Kosova sfidohet nga Estonia

Sot në 19:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” do të luaj kombëtarja e femrave të Kosovës kundër Estonisë, e vlefshme për kualifikimet e Kampionat Evropian.

Kombëtarja e Kosovës gjendet në grupin A, në pozitën e 4-të. Nga 5 ndeshje sa kanë zhvilluar deri më tani, ato kanë 6 pikë.

Në pozitën e parë është Holanda që ka 18 pikë, pastaj vjen Rusia dhe Slovenia me 9 pikë.

Kundërshtari i sotshëm i Kosovës, Estonia gjendet në pozitën e pestë me vetëm një pikë, aq sa ka edhe Turqia në pozitën e fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat