Lyoni do Paqueta-n

Futboll

Lyoni do Paqueta-n

Më: 18 shtator 2020 Në ora: 11:53
Lyoni do Paqueta-n

Lyoni është gjithnjë e më i bindur dëshiron të afrojë nga Milani, brazilianin Lucas Paqueta i cili pëlqehet shumë nga trajneri Rudi Garcia.

Për të zhbllokuar tratativat me Milanin drejtuesit e Lyon janë të gatshëm të përfshijnë në marrëveshje edhe kartonin e sulmuesit Memphis Depay i cili kërkohet nga Barcelona.

Holandezi pëlqehet shumë nga drejtuesit kuqezinj të cilët mund të japin ok-in për një shkëmbim të tillë, por mbetet për t’u parë se si do të arrihet marrëveshja pasi Lyon e vlerëson Depay më shumë sesa Milani Paquetan edhe pse duhet theksuar që holandezi ka edhe një vit kontratë me klubin francez dhe nuk ka ndërmend të rinovojë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat