Krivanjeva: Pikët do të mbesin në Çair

Futboll

Krivanjeva: Pikët do të mbesin në Çair

Më: 19 shtator 2020 Në ora: 16:45
Krivanjeva: Pikët do të mbesin në Çair

Ekipi i Shkupit ka mbyllur seancën e fundit stërvitore para ndeshjes së nesërme ndaj Renovës, me optimizëm se tri pikët e radhës do të arkëtohen në Çair. 

“Skuadra kishte mjaftë kohë për të marrë veten pas ndeshjes së fundit ndaj Vardarit ku pësuam disfatë minimale, ndërsa në këtë rast ka folur edhe mbrojtësi i skuadrës Besart Krivanjeva, i cili mes tjerash ka thënë se pikët do të mbesin në Çair”, njofton FC Shkupi.

“Na pret një ndeshje e vështirë ndaj Renovs, për të cilin duel jemi përgatitur gjatë gjithë javës. Në ekip mbizotëron një atmosferë e mirë dhe pozitive para kësaj sfide dhe besojmë se pikët do të mbesin në Çair”, ka thënë futbollisti Krivanjeva.

Te ekipi gëzon fakti se nuk ka asnjë futbollist të lënduar e as të ndëshkuar me kartonë, andaj të gjithë futbollistët janë të gatshëm dhe presin të marrin urdhrat e fundit nga trajneri Muharrem Bajrami para duelit të nesërm ndaj Renovës, që fillon në orën 15:30 minuta. Edhe kjo ndeshje si të tjerat shkaku i pandemisë të koronavirusit, do të luhet pa praninë e shikuesve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat