Werderi e fillon keq! Pa Rashicën...

Futboll

Werderi e fillon keq! Pa Rashicën...

Nga: K.Goca Më: 19 shtator 2020 Në ora: 17:20
Hertha

Skuadra e Werder Bremeni e ka filluar keq edicionin e ri në Bundesliga I, e cila si vendase pësoi humbje me rezultat 4:1 nga Hertha e Berlinit.

Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, ka munguar gjatë kësaj sfide, sipas drejtuesve të Werderit, për shkak të një lëndimit. 

Për Werderin ka shënuar Selke (69') dhe për Hertha-n realizuan: Pekarik (42'), Lukebakio (45+2'), (Cunha (62'),  Cordoba (90’).

Hertha importon tre pikë të mëdha, ndërsa Werderi zhgënjeu në hapje të edicionit të ri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat