Bale lë më në fund Realin, kthehet te Tottenham Hotspur në formë huazimi

Futboll

Bale lë më në fund Realin, kthehet te Tottenham Hotspur në formë huazimi

Më: 19 shtator 2020 Në ora: 19:08
Bale lë më në fund Realin, kthehet te Tottenham Hotspur në formë huazimi

Tottenham Hotspur ka zyrtarizuar edhe marrëveshjen me Gareth Bale.

Gareth Bale është lojtari i dytë nga Real Madrid që i bashkohet sot skuadrës së Spurs.

Anësori uellsian ka zgjedhur të kthehet edhe një herë te Tottenham dhe kësaj radhe vjen si i dyti nga Real Madrid, pas Sergio Reguillon.

Bale kaloi një kohë të shkëlqyer me Real Madrid, por tashmë kthehet te Tottenham në formë huazimi për një sezon.

Kujtojmë se Bale kthehet në Londrën veriore shtatë vite pasi kalonte në Madrid.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat