Dortmundi i pamëshirshëm për Monchengladbach-in

Futboll

Dortmundi i pamëshirshëm për Monchengladbach-in

Nga: K.G. Më: 19 shtator 2020 Në ora: 20:26
Dortmundi i pamëshirshëm për Monchengladbach-in

Skuadra e Dortmundi e fillon me këmbë të mbarë edicionin e ri, duke shënuar fitore me rezultat bindës 3:0 ndaj Monchengladbach-it.

Verdhezinjtë arkëtuan tri pikë të mëdha në hapje të garave në Bundesliga I.

Futbollistët Reyna (35') e Haaland (54'-nga penalltia e 77') shënuan për fitoren e madhe të vendasve.  

Monchengladbach nuk ka treguar lojën e pritur, ndërsa Dortmundi starton furishëm.

Dortmundi renditet në vend të tretë me 3 pikë dhe Monchengladbach është në të 17-tin me 0 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat