Verona dhe Roma ndajnë pikët në xhiron e parë të Serie A

Futboll

Verona dhe Roma ndajnë pikët në xhiron e parë të Serie A

Më: 19 shtator 2020 Në ora: 22:44
Verona dhe Roma ndajnë pikët në xhiron e parë të Serie A

Është mbyllur pa fitues ndeshja mes Veronës dhe Romës.

Verona e Roma kanë luajtur baras në xhiron e parë të edicionit të ri në kampionatin elitar të futbollit italian.

Me rezultatin e bardhë 0:0 janë mbyllur 90 minuta lojë në veri të Italisë.

Të dyja skuadrat patën tentimet e tyre, por asnjëra mjaftueshëm për të zhbllokuar rezultatin.

Kështu, pas xhiros së parë, Roma dhe Verona numërojnë nga një pikë, duke nisur sezonin me barazim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat