Chelsea - Liverpool, gati për derbin

Futboll

Chelsea - Liverpool, gati për derbin

Më: 20 shtator 2020 Në ora: 17:05
Chelsea - Liverpool, gati për derbin

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Chelses dhe Liverpoolit.

Për ‘Blutë e Londrës’, nga minuta e parë është hedhur në fushë super blerja, Timo Werner.

Lampard gjithashtu i beson edhe blerjes rekord, Kai Havertz, që starton në këtë derbi.

Për Liverpoolin as në stol nuk është Xherdan Shaqiri, derisa Klopp ka hedhur ata me të cilët triumfoi vitin e fundit.

Në stol është super blerja e re, Thiago Alcantara.

Sfida do të jetë interesante, për shkak edhe të luftës mediatike mes Frank Lampard dhe Jurgen Klopp.

Sfida do të zhvillohet ne Stamford Bridge nga ora 17:30.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat