Zidane me sytë nga krahët brazilianë

Futboll

Zidane me sytë nga krahët brazilianë

Më: 20 shtator 2020 Në ora: 18:07
Zidane me sytë nga krahët brazilianë

Do apo nuk do, Zinedin Zidan është i detyruar që për ndeshjen debutuese të këtij sezoni kundër Sociedadit t’i besojë dyshes braziliane Vinicius Xhunior dhe Rodrigo.

Dy brazilianët janë të vetmit që nuk kanë pasur probleme gjatë kësaj kohe dhe janë stërvitur maksimalisht. Eden Hazard dhe Marko Asensio vijnë nga një periudhë dëmtimesh dhe nuk janë në 100% të formës së tyre.

Kjo do të thotë se ata nuk kanë mundësi për të qenë titullarë kundër Sociedadit. Vinicius dhe Rodrigo kanë shansin e artë për të bërë një ndeshje pozitive dhe të konfirmohen si lojtarë të rëndësishëm për pjesën e mbetur të sezonit për Realin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat