Di Maria pështyu kundërshtarin, dënohet me katër ndeshje

Më: 23 shtator 2020 Në ora: 22:19
Di Maria

Ndeshja e luajtur në 13 shtator mes PSG-së dhe Marseille, prodhoi vetëm një gol, por edhe pesë kartonë të kuq dhe shumë momente kontroverse.

Marseille ka fituar 1-0 me golin e Florian Thauvin që u shënuan në pjesën e parë.

Në fundin e ndeshjes ka pasur një tollovi të madhe, ku nuk kanë munguar ndëshkimet.

Neymar, Layvin Kurzawa dhe Leonadro Paredes u ndëshkuan për vendasit dhe dyshja Amavi e Benedetto për Marseille.

Disa lojtarë të tjerë ishin pjesë e rrëmujës së madhe, mes tyre edhe Angel Di Maria.

Argjentinasi e ka pështyrë një prej kundërshtarëve, spanjollin Alvaro Gonzales, veprim për të cilin e ka pësuar.

Sulmuesi anësor është pezulluar me katër ndeshje në kampionat nga Komisioni i Disiplinës.