Kampioni fiton me vështirësi ndaj Besës! Ja rezultatet dhe tabela

Nga: K.G. Më: 30 shtator 2020 Në ora: 17:10
Drita

Drita nga Gjilani triumfoi me rezultat 3:1 ndaj Besës nga Peja. Kampioni i Kosovës, dukej se do ta fitonte sfidën me lehtësi, sidomos kur udhëhoqën me 1:0 në minutën e 11-të pas golit të sulmuesit Kastriot Rexha. Ashtu nuk doli në minutat vijues, kur në fund të pjesës së parë Gentrit Salihu ka barazuar shifrat 1:1.

Në 13 minutat e fundit Drita siguron fitoren e zorshme kundër pejanëve. Në minutën e 78-të, Hamdi Namani realizon për 2:1 dhe dy minuta më vonë (80’) Kastriot Rexha shënoi golin e dytë të tij në këtë sfidë dhe vulosi fitoren në 3:1.

Drita renditet në vend të tetë me 3 pikë por ka vetëm një takim të luajtur, ndërsa Besa pësoi humbjen e katërt rresht dhe është në fund me 0 pikë.