Jo vetëm skema, Kosova sonte ka edhe një kapiten të ri

Futboll

Jo vetëm skema, Kosova sonte ka edhe një kapiten të ri

Më: 14 tetor 2020 Në ora: 19:40
Kosova

Jo vetëm skema, Kosova sonte ka edhe një kapiten të ri

Ka mbetur edhe rreth një orë deri tek fillimi i ndeshjes ndërmjet Greqisë dhe Kosovës, raporton KosovaPress.

Trajneri i Kosovës Brnard Challendes e ka ndryshuar skemën për ndeshjen e sotme duke kaluar te formacioni 3-5-2 pas mungesave të shumta të lojtarëve kryesor të ekipit.

Për më tepër, pas mungesës së Vedat Muriqit dhe Valon Berishës, Kosova sonte zbarkon në fushë edhe me një kapiten të ri.

Shiriti i kapitenit sonte i është besuar mesfushorit Herolind Shala.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat