Notat e lojtarëve, Newcastle 1-4 Manchester United: Rashford, ylli i ndeshjes

Futboll

Notat e lojtarëve, Newcastle 1-4 Manchester United: Rashford, ylli i ndeshjes

Më: 17 tetor 2020 Në ora: 23:39
Marcus Rashford

Manchester United kanë fituar si mysafirë i Newcastles me rezultat 4-1, në një ndeshje ku kishte rikthim në rezultat.

Newcastle kaloi në epërsi me autogolin e Luke Shaw, por United nuk u dorëzua.

Harry Maguire, Bruno Fernandes, Aaron Wan-Bissaka dhe Marcus Rashford, shënuan golat për United që sollën fitoren e dytë në këtë sezon.

Lojtar i ndeshjes doli të jetë Rashford, që u notua me 9.7, pas një goli dhe dy asistimeve.

Fernandes u vlerësua lartë pasi tij me 9.6.

Federico Fernández i Newcastle doli të jetë lojtari më i dobët në ndeshje me notën 6.1.

Notat e lojtarëve të Newcastle

Image

Notat e lojtarëve të Manchester United

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat