Po gëzonte formën e tij më të mirë

Futboll

Po gëzonte formën e tij më të mirë

Më: 22 tetor 2020 Në ora: 16:45
Po gëzonte formën e tij më të mirë

Disa shqetësime bëjnë që James Rodriguez ta shikojë nga shtëpia ndeshjen e radhës të Evertonit

Carlo Ancelotti ka zbuluar se Evertoni do të jetë pa James Rodriguez kur të përballen të dielën me Southamptonin, pasi kolumbiani ka marrë një goditje në derbin kundër Liverpoolit.

Ai ka zhvilluar deri tani 6 ndeshje me Evertonin, ka shënuar 3 gola dhe ka dhuruar 4 asiste.

"Fatkeqësisht, James ka pasur një problem gjatë ndeshjes kundër Liverpoolit". Ai ka pasur një përplasje me Virgil van Dijk në fillim të sfidës dhe mendoj se s’do të jetë gati për ndeshjen kundër Southampton", tha Ancelotti për "EvertonTV".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat