U përballë në fushë me Ronaldon, Uzuni zbulon një prapaskenë të portugezit në fushë

Futboll

U përballë në fushë me Ronaldon, Uzuni zbulon një prapaskenë të portugezit në fushë

Më: 6 nëntor 2020 Në ora: 10:53
Foto Ilustrim

Në momentin e formës së tij më të mirë, një dëmtim e la jashtë ndeshjeve të tetorit me Kombëtaren.

Më pas, fatin që i dha shorti i Ligës së Kampionëve, për të qenë në një grup me Mesin dhe Ronaldon, ia hoqi Koronavirusi.

Ky virus që ka pushtuar të gjithë botën bëri që Myrto Uzuni të humbiste ndeshjen e parë në “Camp Nou”, por nuk e la dot jashtë përballjes me Juven.

Në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport”, sulmuesi i Kombëtares tregon periudhën e izolimit, simptomat, por edhe ndjesinë përballë bardhezinjve dhe yllit portugez, Ronaldo.

Uzuni, luajtët për herë të parë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Çfarë emocioni ishte?

E jashtëzakonshme. Ishte një ndjesi shumë e bukur pasi unë gjithmonë i kam parë nga televizori ata lojtarë dhe atë garë. Ishte diçka shumë e bukur që të debutoja në Champions përballë një ekipi të madh si Juventusi. Jam shumë i lumtur për këtë ëndërr të arritur.

Si ishte ndjesia të kishit në krah lojtarët e Juventusit nëpër korridore, para ndeshjes?

Si ta them. Habi… Përshtypje të bënte që në momentin kur i pashë të vinin, të dilnin në fushë ata lojtarë që unë gjithmonë i kam ndjekur vetëm nëpërmjet televizorit. Dhe ishte një ndjesi e veçantë ideja që unë do kisha mundësinë të luaja pikërisht kundër tyre.

Në momentin e formës së tij më të mirë, një dëmtim e la jashtë ndeshjeve të tetorit me Kombëtaren.

Më pas, fatin që i dha shorti i Ligës së Kampionëve, për të qenë në një grup me Mesin dhe Ronaldon, ia hoqi Koronavirusi.

Ky virus që ka pushtuar të gjithë botën bëri që Myrto Uzuni të humbiste ndeshjen e parë në “Camp Nou”, por nuk e la dot jashtë përballjes me Juven.

Në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport”, sulmuesi i Kombëtares tregon periudhën e izolimit, simptomat, por edhe ndjesinë përballë bardhezinjve dhe yllit portugez, Ronaldo.

Uzuni, luajtët për herë të parë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Çfarë emocioni ishte?

E jashtëzakonshme. Ishte një ndjesi shumë e bukur pasi unë gjithmonë i kam parë nga televizori ata lojtarë dhe atë garë. Ishte diçka shumë e bukur që të debutoja në Champions përballë një ekipi të madh si Juventusi. Jam shumë i lumtur për këtë ëndërr të arritur.

Si ishte ndjesia të kishit në krah lojtarët e Juventusit nëpër korridore, para ndeshjes?

Si ta them. Habi… Përshtypje të bënte që në momentin kur i pashë të vinin, të dilnin në fushë ata lojtarë që unë gjithmonë i kam ndjekur vetëm nëpërmjet televizorit. Dhe ishte një ndjesi e veçantë ideja që unë do kisha mundësinë të luaja pikërisht kundër tyre.

Në momentin e formës së tij më të mirë, një dëmtim e la jashtë ndeshjeve të tetorit me Kombëtaren.

Më pas, fatin që i dha shorti i Ligës së Kampionëve, për të qenë në një grup me Mesin dhe Ronaldon, ia hoqi Koronavirusi.

Ky virus që ka pushtuar të gjithë botën bëri që Myrto Uzuni të humbiste ndeshjen e parë në “Camp Nou”, por nuk e la dot jashtë përballjes me Juven.

Në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport”, sulmuesi i Kombëtares tregon periudhën e izolimit, simptomat, por edhe ndjesinë përballë bardhezinjve dhe yllit portugez, Ronaldo.

Uzuni, luajtët për herë të parë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Çfarë emocioni ishte?

E jashtëzakonshme. Ishte një ndjesi shumë e bukur pasi unë gjithmonë i kam parë nga televizori ata lojtarë dhe atë garë. Ishte diçka shumë e bukur që të debutoja në Champions përballë një ekipi të madh si Juventusi. Jam shumë i lumtur për këtë ëndërr të arritur.

Si ishte ndjesia të kishit në krah lojtarët e Juventusit nëpër korridore, para ndeshjes?

Si ta them. Habi… Përshtypje të bënte që në momentin kur i pashë të vinin, të dilnin në fushë ata lojtarë që unë gjithmonë i kam ndjekur vetëm nëpërmjet televizorit. Dhe ishte një ndjesi e veçantë ideja që unë do kisha mundësinë të luaja pikërisht kundër tyre.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat