Anglia bën arritjen e pazakontë ndaj Islandës

Futboll

Anglia bën arritjen e pazakontë ndaj Islandës

Më: 18 nëntor 2020 Në ora: 22:52
Anglia bën arritjen e pazakontë ndaj Islandës

Anglia ka vendosur një arritje për historinë e kombëtares së saj. Për herë të parë në 61 vite, “3 Luanët” aktivizojnë në një takim ndërkombëtar 4 futbollistë të ekipit të Anglisë U21.

Në takimin me Islandën (2-0 për anglezët), trajneri Garet Sauthgejt ka aktivizuar lojtarët Fil Foden, Deklar Rais, Bukajo Saka dhe Mejzën Maunt.

Hera e fundit që një e tillë ndodhte ishte në miqësoren e 18 nëntorit  1959 kundër Irlandës së Veriut, duke fituar 2-1.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat