E pabesueshme kush është në krye të Serie A të Italisë

Futboll

E pabesueshme kush është në krye të Serie A të Italisë

Nga: K.Goca Më: 22 nëntor 2020 Në ora: 16:56
Sassuolo

Skuadra e Sassuolos është lider tani për tani në Serie A në futboll.

Ata si mysafirë triumfuan me rezultat 2:0 ndaj Veronës, në kuadër të javës së tetë. 

Boga në minutën e 42-të dhe Berardi në atë të 76-tën shënuan për fitoren e Sassuolos. 

Verona pëson humbje të rëndë, skuadër që renditet në pozitën e nëntë me 12 pikë. 

Sassuolo merr kryesimin me 18 pikë por ka një takim më shumë se Milani që bie në vend të dytë, por sonte në orën 20.45 do të takohet në konak të Napolit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat