Lojtari nga Kosova, zgjedhet futbollisti i javës në Zvicër

Futboll

Lojtari nga Kosova, zgjedhet futbollisti i javës në Zvicër

Më: 15 prill 2021 Në ora: 16:34
Lojtari nga Kosova, zgjedhet futbollisti i javës në Zvicër

Kastriot Imeri është duke shkëlqyer në futbollin zviceran me fanellën e Servettes.

Mesfushori i talentuar nga Kosova ka shkëlqyer edhe në javën e fundit në kampionatin zviceran, ku ka shënuar një gol fantastik.

Imeri realizoi një super gol nga distanca në fitoren që skuadra e tij Servette e mori në udhëtim te Zurichu 1-2.

Falë paraqitjes fantastike në fundjavën e kaluar, Imeri është shpallur edhe futbollisti i javës nga Federata e futbollit të Zvicrës.

20-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 26 ndeshje me Servetten, ku ka të shënuar tre gola dhe ka asituar në dy të tjerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat