Dy shqiptarë në gjysmëfinale të Europa League, ja kush më kë takohet 

Futboll

Dy shqiptarë në gjysmëfinale të Europa League, ja kush më kë takohet 

Nga: Kemajl Goca Më: 15 prill 2021 Në ora: 23:04
Xhaka feston me shokë

Dy futbollistë shqiptarë janë në gjysmëfinale të Europa League, Granit Xhaka me Arsenalin dhe Marash Kumbulla me Romën.

Që të dy skuadra kanë punë të vështirë, por me synime që të shkojnë në finale dhe të fitojnë trofeun e çmueshëm, që iu mundëson kualifikimin në Champions League.

Arsenali do të ndeshet me Villarealin dhe Roma me Manchester Utd.

Çifte gjysmëfinale 
Me 29 prill

Villareal - Arsenal 
Manchester Utd – Roma

Me 6 maj
Arsenal - Villareal
Roma - Manchester Utd

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat