​Së shpejti pritet vendimi i Serie-A, a do të zhvleftësohet titulli të cilin Interi është shumë afër ta rrëmbejë

Futboll

​Së shpejti pritet vendimi i Serie-A, a do të zhvleftësohet titulli të cilin Interi është shumë afër ta rrëmbejë

Më: 19 prill 2021 Në ora: 15:24
Foto ilustrim

Federata Italiane e Futbollit do të ndjekë të gjitha udhëzimet e UEFA-së për distancim nga Juventusi, Interi dhe Milani, por kjo nuk do të ndikojë në sezonin aktual.

Pritet që drejtuesit e Serie-A kanë zgjedhur të ndjekin udhëzimet nga UEFA. Dënimet e mundshme për ndarjen e skuadrave italiane për të qenë pjesë e klubeve në Superligën Evropiane, nuk bëjnë që të ndikojnë në sezonin 2020-21.

Inter është i pari në Serie A, Milani e dyta dhe Juventusi në vendin e katërt në renditje.

Dhe një vendim rreth kësaj çështjeje pritet në orët e ardhshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat