Alioski flet për eksperiencën në Kampionatin Evropian: Çdo ndeshje duhet të luhet sikur të ishte finale

Futboll

Alioski flet për eksperiencën në Kampionatin Evropian: Çdo ndeshje duhet të luhet sikur të ishte finale

Më: 17 qershor 2021 Në ora: 10:10
Ezgjan Aliosk

Mesfushori me prejardhje shqiptare Ezgjan Alioski ka folur për “Euro 2020”.

Maqedonia e nisi me humbje Kampionatin Evropian kundër Austrisë 3-1.

Mefshori i Kombëtares së Maqedonisë, Ezgjan Alioski ka folur në një intervistë për UEFA:

“Kampionati Evropian është një ngjarje e madhe dhe një sfidë e madhe, por në fund të fundit gjithçka është në kokën e lojtarëve. Çdo ndeshje duhet të luhet sikur të ishte një finale”.

Maqedonët zhvillojnë sot ndeshjen e radhës kundër Ukrainës, nga ora 15:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat