Manchester City përgatit ofertë finale për Harry Kane

Futboll

Manchester City përgatit ofertë finale për Harry Kane

Më: 23 gusht 2021 Në ora: 17:29
Manchester City përgatit ofertë finale për Harry Kane

Manchester City është duke tentuar për herën e fundit në transferimin e Harry Kane nga Tottenham Hotspuri.

Citizens ka disa javë që po tentojnë në transferimin e sulmuesit anglez, mirëpo Spurs deri më tani kanë refuzuar shitjen e tij.

Sipas asaj që raporton Daily Telegraph, kampioni në fuqi dëshiron të ofrojë rreth 140 milionë euro për kartonin e Kane.

Kreu i Tottenhamit, Daniel Levy po refuzon shitjen e lojtarit dhe është i vendosur që ta mbajë në skuadër.

Dëshira e lojtarit është që të kalojë te City dhe po bën presion që marrëveshja mes dy klubeve të arrihet sa më parë.

Kanë mbetur edhe shtatë ditë nga mbyllja e afatit kalimtar dhe gjërat ende duken larg sa i përket akordit mes dy klubeve rivale në Ligë Premier.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat