Vëmendja e botës ishte nga dy futbollistët më të mirë në histori

Futboll

Vëmendja e botës ishte nga dy futbollistët më të mirë në histori

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 11:23
Vëmendja e botës ishte nga dy futbollistet më të mirë në histori

Ka përfunduar xhiroja e parë e Ligës së Kampionëve.

Nga këto dy xhiro, kemi pasur befasi, golead dhe ndeshje dramatike, por vëmendja e botës ishte nga dy futbollistët më të mirë në histori Ronaldo dhe Messi.

Cristiano Ronaldo dhe Man United, u mposhtën nga Young Boys dje, kurse PSG e Lionel Messit barazoi ndaj Club Brugge.

Ronaldo edhe pse humbi, shënoi golin e vetëm të “Djajve të Kuq” dje, kurse Lionel Messi, përveq atij rastit kur goditi shtyllën në pjesën e parë, nuk tregoi aftësit e tija më të mira.

16 ndeshje u luajtën mbrëmë dhe sonte duke prodhuar në total 44 gola.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat