Superliga e Shqipërisë, rezultatet e ndeshjeve të sotme

Futboll

Superliga e Shqipërisë, rezultatet e ndeshjeve të sotme

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 16:39
Superliga e Shqipërisë

Superliga e Shqipërisë ka vazhduar sot me dy ndeshje në kuadër të xhiros së tretë të sezonit të ri 2021/22.

Të dy ndeshjet e programit të sotëm kanë përfunduar me barazim, ku Kastrioti dhe KF Tirana barazuan 1:1, kurse Teuta dhe Dinamo Tirana barazuan pa gola.

Me barazimet e sotme, Tirana pozicionohet e dyta në tabelë me pesë pikë, aq sa ka edhe Dinamo Tirana në vendin e tretë dhe Teuta në vendin e katërt.

Në anën tjetër, Kastrioti zë vendin e fundit në tabelë me vetëm një pikë të arkëtuar.

Rezultatet e ndeshjeve të sotme në Superligën e Shqipërisë i gjeni më poshtë.

Kastrioti 1 – 1 Tirana

Teuta 0 – 0 Dinamo Tirana

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat