Finalja e Ligës së Kombeve: Spanjë – Francë, formacionet e mundshme

Futboll

Finalja e Ligës së Kombeve: Spanjë – Francë, formacionet e mundshme

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 09:51
Foto ilustrim

Spanja dhe Franca do të zhvillojnë sonte (e dielë) duelin interesant në finalen e Ligës së Kombeve.

Franca e cila vjen në finale pas një rikthimi emocionues në gjysmëfinale ndaj Belgjikës, duke përmbysur disavantazhin prej dy golave në pjesën e parë, për t’u rikthyer me tri gola në pjesën e dytë dhe për të prekur finalen e Ligës së Kombeve.

Spanja në anën tjetër arriti që në gjysmëfinale të eleminojë Kampionen e Evropës, Italinë, me rezultat 2-1, në një ndeshje ku Italia ishte me një futbollist më pak që nga minuta e 42-të, pasi Leonardo Bonucci u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë.

Formacionet e mundshme:

Spanja: Unai Simón; Azpilicueta, Laporte, Pau Torres, Alonso: Gavi, Busquets, Koke; Sarabia, Torres, Oyarzabal

Franca: Lloris; Koundé, Varane, L Hernández; Pavard, Tchouaméni, Pogba, T Hernández; Griezmann; Mbappé, Benzema.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat