Tymuese dhe fishekzjarrë në fushë, tifozët vëndas protestojnë

Futboll

Tymuese dhe fishekzjarrë në fushë, tifozët vëndas protestojnë

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 22:25
Tymuese dhe fishekzjarrë në fushë, tifozët vëndas protestojnë

Tymuese dhe fishekzjarrë në fushë, tifozët vëndas protestojnë!

Sërish kaos në stadiumet e Ligue 1. Pas disa ndeshjeve në elitën e kampionatit francez, tani radha i kalon takimit mes St. Etienne dhe Angers.

Tifozët vendas të St. Etienne kanë protestuar kundër skuadrës së tyre duke hedhur tymuese dhe fishekzjarrë në fushën e blertë duke shtyrë për pak minuta fillimin e ndeshjes.

Kjo protestë ka ndodhur për shkak se ekipi i St. Etiennne ka pasur paraqitje të dobëta në këtë fillim kampionati teksa ndodhet e fundit në klasifikim me katër pikë në total në 10 javët e paraë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat