Kështu duket tabela në elitën e futbollit të Kosovës 

Futboll

Kështu duket tabela në elitën e futbollit të Kosovës 

Nga: K.G. Më: 24 tetor 2021 Në ora: 15:59
Drenica

Ballkani nga Theranda është lideri me 21 pikë, ndërsa Feronikeli nga Drenasi është në fund me 10 sosh.

Kampioni në fuqi, Prishtina, është në krizë të rezultateve duke u renditur në mes të tabelës me vetëm 13 pikë. 

Gjilani aktualisht zë vendin e tretë me 20 pikë, ka 1 me pak se Ballkani dhe po aq pikë sa Drenica. 

BKT Superliga e Kosovës

Ballkan - Prishtina 2:0
Drenica - Dukagjini 2:0
Llapi – Drita 1:3
Malisheva – Ulpiana 1:2
Gjilani – Feronikeli 1:0

Tabela

1. Ballkani    11    5    6    0    14:7    21
2. Drenica    11    6    2    3    17:11    20
3. Gjilani    11    5    5    1    14:9    20
4. Drita    11    5    4    2    12:7    19
5. Prishtina    11    3    4    4    13:12    13
6. Malisheva    11    3    3    5    11:11    12
7. Llapi    11    3    3    5    13:15    12
8. Dukagjini    11    2    4    5    8:11    10
9. Ulpiana    11    2    4    5    11:20    10
10. Feronikeli    11    3    1    7    5:1510
Në javën e ardhshme do të takohen: Drita - Malisheva, Dukagjini - Gjilani, Feronikeli - Llapi, Prishtina - Drenica dhe Ulpiana - Ballkani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat