Vallecano - Barcelona, shqiptari nga mintua e parë

Futboll

Vallecano - Barcelona, shqiptari nga mintua e parë

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 18:20
Vallecano - Barcelona, shqiptari nga mintua e parë

Rayo Vallecano dhe Barcelona sonte zhvillojnë ndeshjen e javës së 11-të në La Liga.

Vallecano hyn në këtë ndeshje pas humbjes nga Real Betisi, kurse Barça pas humbjes nga Real Madridi.

Vallecano renditet i teti me 16 pikë, kurse Barcelona një pozitë më poshtë me 15 pikë.

Ndeshja mes tyre do të zhvillohet nga ora 19:00 në "Campo de Futbol de Vallecas".

Te Rayo Vallecano nga minuta e parë luan mbrojtësi shqiptar, Ivan Balliu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat