Thomas Tuchel është trajneri i muajit tetor në Premier Ligën angleze

Futboll

Thomas Tuchel është trajneri i muajit tetor në Premier Ligën angleze

Më: 12 nëntor 2021 Në ora: 18:52
Thomas Tuchel

Pas çmimit të lojtarit më të mirë të muajit tetor të cilin e fitoi egjiptiani Mohamed Salah, është zgjedhur edhe trajneri më i mirë i këtij muaji.

Trajneri german Thomas Tuchel është zgjedhur si trajneri më i mirë i muajit tetor në Premier Ligën angleze, përcjell KosovaPress.

Tuchel së bashku me skuadrën e tij Chelsean në këtë muaj në katër ndeshje të zhvilluara regjistroi katër fitore, duke shënuar plot 14 gola dhe duke e mbajtur portën e paprekur tre herë.

Fillimisht, “Blutë” e Londrës e nisën me fitore 3:1 kundër Southampton, pastaj shënuan fitore minimale 1:0 kundër Brentford, në javën e tretë e shkatërruan 7:0 Norwichin dhe në javën e katërt e mposhtën Newcastle me rezultat 3:0.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat