Holanda zhvillon ndeshjen vendimtare ndaj Norvegjisë, në luftë edhe Turqia

Futboll

Holanda zhvillon ndeshjen vendimtare ndaj Norvegjisë, në luftë edhe Turqia

Më: 16 nëntor 2021 Në ora: 16:43
Foto ilustrim

Një situatë shumë e pa qartë vazhdon edhe më tutje në grupin G të kualifikimeve për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Janë tri skuadra që po luftojnë për në vendin e parë në këtë grup, me Holandën që e kryeson grupin me 20 pikë.

Kurse Turqia dhe Norvegjia kanë nga 18 pikë në pozitat dy dhe tre.

“Tulipanët” do të ndeshen sonte me Norvegjinë në luftën direkte nga ora 20:45, ndërsa Turqia luan me Malin e Zi në të njëjtën kohë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat